Εύκολο απόγευμα, Ζίτσα-Πεντέλη 0-7

Εύκολο απόγευμα για την ομάδα του Σωτήρη Βλαχογιώργου καθώς επικράτησε με 0-7 της Ζίτσας στο γήπεδο της Κληματιάς.

Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε στο 10ό λεπτό ο Θειόπουλος Α., καθώς κρέμασε τον τερματοφύλακα με απευθείας εκτέλεση φάουλ από μακριά.

Στην συνέχεια ακολούθησαν δυο καλές ευκαιρίες με τον Μήτση και τον Θειόπουλο Α. με σουτ έξω από την περιοχή με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

Οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Μήτση Κ. να σκοράρει στο 25΄ ύστερα απο διπλή προσπάθεια μέσα από την περιοχή.

Στο 34΄ η Πεντέλη ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0-3, με τον Μήτση Κ. να σουτάρει ύστερα από κάθετη του Αναστασόπουλου και την μπάλα να καταλήγει στην αριστερή γωνία του Γκόγκου.

Ένα λεπτό πριν την λήξη του ημιχρόνου ο δημιουργός έγινε εκτελεστής,καθώς ο Αναστασόπουλος έκανε το 0-4 με σουτ έξω από την περιοχή.

Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε με την Πεντέλη να δημιουργεί ευκαιρίες και να διευρύνει το σκορ στο 0-5 με τον Γκούζο Ν. στο 57΄με σουτ έξω από την περιοχή.

Στο υπόλοιπο της αναμέτρησης ο ρυθμός του παιχνιδιού έπεσε με την Ζίτσα να απειλεί με δυο σουτ έξω από την περιοχή και τους φιλοξενούμενους να φτάνουν στο τελικό 0-7 με όμορφα τέρματα από προσωπικές ενέργειες των Λαμπρίδη Π. και Κώτση Α. στο 80ό και στο 82ό λεπτό αντίστοιχα.

ΑΟ Ζίτσας (Μπλέτσας Α.) : Πάτσιας (23΄Γκόγκος), Νάζο, Ζηκόπουλος, Χρυσοχόος, Καραμίχος, Μπλέτσας Β., Τόρης, Ιωάννου, Παπαυγέρης, Ζώης, Δάφλος (48΄Μαρούλης).

ΠΑΟ Πεντέλης (Βλαχογιώργος Σ.) : Κοντοδήμος, Βέλλιος, Αναστασόπουλος (46΄Τσάλης), Γκούζος Ν., Παπαδημητρίου, Ντέτσικας (48΄Λάκκας), Κώτσης, Δήμος (46΄Λαμπρίδης Π.), Μήτσης (48΄Τσιάλλιος), Θειόπουλος, Γκούζος Π. .