Επεισοδιακή νίκη για την Αετορράχη, τρίποντα για Βοτανικό και Πηγές

Με επεισοδιακό τρόπο ολοκληρώθηκε η 19η αγωνιστική του Β΄ομίλου της Β ερασιτεχνικής κατηγορίας, καθώς στο γήπεδο της Αετορράχης διεκόπη και ολοκληρώθηκε με αρκετά λεπτά καθυστερήσεων το ματς, μιας και υπήρξε σύρραξη εντός αγωνιστικού χώρου για ένα ακυρωθέν γκολ των φιλοξενούμενων, με την ομάδα του Ασβεστοχωρίου να μένει με 8 παίκτες μετά την αποβολή τριών ποδοσφαιριστών της και να γνωρίζει την ήττα με 2-1.

Με νίκη συνέχισε και ο Ολυμπιακός Βοτανικού, ο οποίος νίκησε 3-1 την ομάδα των Πραμάντων, και παραμένει στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Εύκολο απόγευμα είχαν οι Πηγές Λούρου, καθώς στο πιο δυνατό ματς της αγωνιστικής, επικράτησαν με 4-0 του Παντελεήμων Δροσοχωρίου.

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα της Χρυσοβίτσας, η οποία επικράτησε με ανατροπή του Κένταυρου Μουσιωτίτσας, με 2-1 σκορ.

Ηλιόκαλη και Ραφταναίοι ''κόλλησαν'' στο 0-0.