Και στο τέλος «Χ»αρακίρι , Νησί-Σταυράκι 2-2 (video)

Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του α΄ ομίλου της Α Ερασιτεχνικής κατηγορίας, συναντήθηκαν ο Αετός Νήσου και το Σταυράκι 2009, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται στο...τέλος το βαθμό της ισοπαλίας, με το 2-2 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Οι τυπικά γηπεδούχοι (μιας και το Νησί φέτος δεν αγωνίζεται στην φυσική του έδρα), κατάφεραν να προηγηθούν με 2-0 στο α΄ ημίχρονο, και να κρατήσουν το προβάδισμα σε όλη την κανονική  διάρκεια του παιχνιδιού, όχι όμως και ως την λήξη του, μιας και στις καθυστερήσεις δέχθηκαν δύο τέρματα με τους φιλοξενούμενους να τους ''κλέβουν'' την...μπουκιά από το στόμα.

Το παιχνίδι είχε ρυθμό, όχι όμως αρκετές ευκαιρίες και αμφότερες οι ομάδες απείλησαν από στατικές φάσεις.

Το πρώτο μέρος, ανήκε δικαιωματικά στον Αετό, καθώς ήταν η ομάδα που είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά και τα τέρματα.

Συγκεκριμένα, στο 19΄ από την εκτέλεση κόρνερ του Τζάλλα η μπάλα βρέθηκε στην περιοχή και ο Κασίμης με κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα του Γκάτζιου, δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του.

Η επόμενη καλή στιγμή για τους Νησιώτες μετουσιώθηκε και αυτή σε γκολ, όταν στο 36΄ ο Λώλης έκανε την σέντρα η μπάλα βρέθηκε στον Γεράση κι εκείνος έκανε την ασίστ στον Πρέντζα, ο οποίος με ωραίο τελείωμα έγραψε το 2-0 με σουτ εντός περιοχής, και με αυτό το σκορ οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο, καλύτερα μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο οι φιλοξενούμενοι, χάνοντας νωρίς ευκαιρίες με τους Γούλα και Φώτο, ενώ στο 61΄ ο Μιχάλης εκτέλεσε κόρνερ με την μπάλα να σταματά στην εξωτερική πλευρά του πρώτου δοκαριού.

Στο 68΄ ήρθε η επόμενη καλή στιγμή για το Σταυράκι, όταν από το κόρνερ του Κολιούση, ο Γούλας πήρε την κεφαλιά στέλνοντάς την άουτ.

Στο 77΄ ο Τσαμητρόπουλος απέκρουσε το σουτ του Φώτου.

Στο 82΄ οι γηπεδούχοι έμειναν με παίκτη λιγότερο, καθώς αποβλήθηκε από το ματς ο Κασίμης με απευθείας κόκκινη, για έντονη διαμαρτυρία.

Ο επιμένων νικά ή και... ισοφαρίζει, μιας και παρά την έντονη νευρικότητα των παικτών του Κώστα Ναθαναήλ, στα λεπτά των καθυστερήσεων κατάφεραν να μειώσουν αρχικά σε 2-1 στο 91΄ με τον Κολιούση από κοντά, έπειτα από κόντρες μες στην αντίπαλη περιοχή

και να ισοφαρίσουν στο 92΄ με την κεφαλιά από κοντά του Βούλγαρη, έπειτα από το χτύπημα φάουλ του Μιχάλη, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2 και δίνοντας έναν πολύτιμο βαθμό στην ομάδα του.

Διαιτησία: Χατζηπαναγιώτου (Σίσκας-Κατσουλίδου)

Αετός Νήσου (Αποστόλης Τόλης):Τσαμητρόπουλος, Σκούφης, Τζάλλας, Βλαχιώτης (65΄ Τσακανέλης), Κασίμης, Πρέμος, Ζήσης, Γεράσης, Λώλης, Μπίλης (88΄ Σπανός), Πρέντζας  (88΄ Οικονόμου).

ΑΟ Σταυρακίου 2009 (Κωνσταντίνος Ναθαναήλ): Γκάτζιος, Βούλγαρης, Καλογιάννης (52΄Ζωγράφος), Φώτος, Χήτας (60΄Ζιάβρος),  Πράσσος, Τούσης (60΄ Μιχάλης), Γούλας (83΄ Καπατσέλης), Κλεισούρας (83΄ Δημάκας), Κολιούσης, Ναθαναήλ.