ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΠΕΙΡΟ: Ξάνθη

ΝΕΑ ΑΠΟ ΤΑ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΠΕΙΡΟ: ΞάνθηΗ Ξάνθη επικράτησε 3-0 του ΠΑΣ Γιάννινα και πήρε προβάδισμα στη μάχη της πεντάδας.Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΣ έκανε ό,τι ήθελε στο ματς, αλλά όταν έφτανε απέναντι από τον Ζίβκοβιτς δεν μπορούσε να σκοράρει. Στο δεύτερο ημίχρονο τον έλεγχο τον είχαν οι παίκτες της Ξάνθης και με τρία πανέμορφα γκολ πήραν την σπουδαία νίκη με 3-0 και ...
έφτασαν τους 39 βαθμούς μένοντας μόνοι στην 5η θέση που οδηγεί στην Ευρώπη.
Ξάνθη (Μίλαν Ράσταβατς):Ζίβκοβιτς, Σβάρνας, Ντε Λούκας, Τριάδης, Ντουρίτσκοβιτς, Μεχία, Φλίσκας, Γέντρισεκ, Σιλά, Λισγάρας (21’ Φασίδης), Μπρίτο (46’ Κάστρο).
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Βελλίδης, Μπουκουβάλας, Λίλα, Μιχαήλ, Γιάκος (68’ Χέλκβιστ), Τζημόπουλος, Κόντε, Τσικάρσκι, Καρανίκας (53’ Νικολιάς), Μανθάτης, Σκόνδρας (57’ Χαλκιαδάκης).