Με «οδηγό» τον Λώλη, 3X3 για την Κ-19 του ΠΑΣ (photo)

u19paskerkyra Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Αλέξανδρο Λώλη, ο οποίος σημείωσε τα τέσσερα από τα πέντε γκολ, η Κ-19 του ΠΑΣ Γιάννινα, έφτασε σε άνετη επικράτηση νωρίτερα στο Αθλητικό κέντρο Epirus sport, νικώντας την αντίστοιχη της Κασσιόπης, με 5-1, για την 3η αγωνιστική του αντίστοιχου πρωταθλήματος της Super League 2.

Με πέντε επαγγελματίες στη σύνθεσή του ο ΠΑΣ είχε την κατοχή μπάλας στο πρώτο ημίχρονο, με τους Φαίακες όμως να είναι πιο αποτελεσματικοί, καθώς στην πρώτη τους αντεπίθεση, κατάφεραν κιόλας να προηγηθούν. Οι Γιαννιώτες πίεσαν για την ισοφάριση, που ήρθε λίγο πριν από την ανάπαυλα του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο 45λεπτο, οι ομάδες έπαιξαν πιο ανοιχτό ποδόσφαιρο και κατάφεραν να πετύχουν αλλά τέσσερα τέρματα, το τελευταίο μάλιστα, δευτερόλεπτα πριν από το σφύριγμα της λήξης.

Φιλμ αγώνα:
21' ΓΚΟΛ! Ο Τσάνης βγαίνει σε γρήγορη αντεπίθεση από τα αριστερά, σουτάρει και ανοίγει το σκορ για την Κασσιόπη!
23' Ο Γκόγκος εξαπολύει σουτ από το κέντρο και η μπάλα βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι.
28' Εκτελείται το κόρνερ, οι παίκτες του ΠΑΣ ασκούν πίεση στα αντίπαλα καρέ, ο Λιάσος κάνει ανάποδη μπαλιά, ο Μαχαίρας γίνεται αποδέκτης και με κεφαλιά εξ' επαφής στέλνει τη μπάλα έξω.
33' Κάθετη του Μαχαίρα στον Πήλιο, ο δεύτερος σουτάρει από αριστερά, αποκρούει ο Τζαφέστας.
39' Ο Μπέλλος σουτάρει μες στη μικρή περιοχή, σε ετοιμότητα ξανά ο τερματοφύλακας της Κασσιόπης.
43' ΓΚΟΛ! Βολέ του Βενετικίδη, ο Λώλης μέσα από μονομαχίες παίρνει την κεφαλιά και «κρεμάει» τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων!
56' ΓΚΟΛ! Εκτελείται το πλάγιο, ο Λώλης μέσα από κόντρες κερδίζει τη μπάλα, κάνει το σουτ από πλάγια δεξιά και διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του!
58' Διπλή ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Αρχικά ο Μίνα σουτάρει από κοντά, διώχνει με γροθιές ο τερματοφύλακας της Κασσιόπης, στην επαναφορά ο Λώλης δεν μπορεί να ευστοχήσει από πλεονεκτική θέση.
66' Ο Λώλης κινείται από δεξιά, κάνει το σουτ, ελάχιστα έξω περνάει η μπάλα.
67' Ο Μπούμπας κάνει το σουτ, αποκρούει ο Τζαφέστας.
69' ΓΚΟΛ! Σέντρα του Παπουτσή, ο Λώλης πιάνει το σουτ μέσα από τη μικρή περιοχή και σημειώνει το τρίτο προσωπικό του τέρμα!
77' Ο Μίνα κάνει το σουτ από πλάγια δεξιά, αποκρούει και πάλι ο Τζαφέστας.
87' ΓΚΟΛ! Βολέ του Βενετικίδη, ο Λώλης γίνεται αποδέκτης, σουτάρει από πλάγια αριστερά και «γράφει» το 5-0!
92' Τετ α τετ του Λώλη με τον τερματοφύλακα της Κασσιόπης, αποκρούει ο δεύτερος.
93' ΓΚΟΛ! Λόμπα του Μίνα, η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι, στην επαναφορά, με κεφαλιά ο ίδιος κάνει το 5-1!

Συνθέσεις:
ΠΑΣ Γιάννινα: Βενετικίδης, Κουλούρης, Πήλιος (75' Καζαντσίδης) Ντόντης (75' Ζήκος), Γώγος, Μπούμπας, Μπέλλος (83' Μερτζάνι), Λιάσος (58' Παπουτσής) Μίνα, Λώλης, Μαχαίρας (83' Στεργίου)
Κασσιόπη: Τζαφέστας, Γκόγκος, Γκασίδης,Αρμενάκος, Μεριάνος, Κέντρος (71' Γιώτας), Τσάνης, Πέτρου, Μπαμιόγλου, Στεργίου (63' Μπουντάνι), Παγιάτης (63' Νταρλαγιάννης)
Διαιτησία: Νέος (Μάντζιος, Παπαδημητρίου)